Wsparcie dla Ukrainy

Utworzyliśmy zbiórkę pieniężną jako odpowiedź na konkretne potrzeby przybyłych z Ukrainy rodzin, dzieci i ich mam oraz placówek opiekujących się dziećmi.  Od początku wojny nasza fundacja zaanagażowała się w niesienie pomocy potrzebującym. Przekazalismy kilka ton żywności, kosmetyków, ubrań.

1 czerwca br przyjelismy do wynajętego przez naszą fundację domu pod Warszawą - 23 dzieci i ich opiekunów. Zapewniamy im miejsce do życia, żywność oraz pomagamy w organizacji szkoły dla dzieci, pracy, nauce j. polskiego  i funkcjonowania w Polsce.  Są to dzieci z ukraińskiego domu dziecka, rodzin zastępczych i biologicznych. 

Od 25 lutego, nasze wsparcie płynie do dzieci i mam z Ukrainy. Cały czas pomagamy też naszym stałym podopiecznym - polskim dzieciom, młodzieży i rodzinom. Potrzeb nadal jest bardzo wiele. Wspieramy materialnie/ rzeczowo dzieci i młodzież oraz ich mamy, które znalazły schronienie w internacie w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. W sumie ponad 70 osób.

Wsparliśmy młodych zawodników zapasów z ukrainskiego klubu sportowego, którzy przyjechali do Polski z obszarów objętych wojną..... przyjechali bez niczego.... to młodzież w wieku 13-16 lat.

Wyposażyliśmy nowe lokum dla domu dziecka z Kijowa, do którego zakupione zostały materace, pościel, kołdry. Cały czas rozpoczynamy nowe przedsięwzięcia!

Jeżeli mają Państwo możliwość bardzo prosimy o wspieranie działania Fundacji. 

Dziękujemy serdecznie tym firmom, które już aktywnie uczestniczą w pomocy.
Liczymy na Wasze aktywne wsparcie w tym bardzo trudnym czasie dla Ukrainy. Szacunki UE mówią o tym, że ilość imigrantów dojdzie do 7 mln z czego jeszcze około 3 mln zostanie w Polsce, dlatego każde nawet najmniejsze wsparcie pomoże w godnym przyjęciu tak ogromnej rzeszy poszkodowanych kobiet i dzieci.

 POMAGANIE TO PIĘKNY NAWYK!