Luty 2016 - WSPARCIE RZECZOWE DLA HOSPICJUM DZIECIĘCEGO PROWADZONEGO PRZEZ FUNDACJĘ POMORZE DZIECIOM

Hospicjum dla dzieci prowadzone przez Fundację POMORZE Dzieciom boryka się z ogromnymi problemami finansowanymi, wynikającymi z faktu iż, sponsor strategiczny uzależnił dalsze wsparcie od kontraktu z NFZ. Kontraktu, którego nie mają możliwości prawnych otrzymać do 2017 roku, mimo ogromu starań i poruszenia tematu w mediach. Konsekwencją tych wydarzeń, jest groźba przerwania działalności Hospicjum i utrata kompleksowej opieki medycznej przez 19 rodzin śmiertelnie chorych dzieci.

Postanowiliśmy zrobić wyjątek i pomóc chorym dzieciom , pomimo  iż nie jest to nasz główny statutowy cel działania. Nasze cele nie są bezpośrednio zbieżne, aczkolwiek posiadamy wspólny , najważniejszy mianownik: pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci są wyjątkowe i choć nie pozostało im wiele czasu, uczą nas pokory i miłości każdego dnia.

 Zakupiliśmy dla dzieci w sumie 290 opakowań takich produktów jak: – pielucho-majtki, podkłady higieniczne, kremy na odparzenia skóry, pieluchy, chusteczki nawilżające.