Wrzesień 2020 - MISTRZOSTWA POLSKI

 W sobotę 12 września odbyły się w Warszawie XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Piłkarze i piłkarki z blisko 30 polskich domów dziecka walczyli na stadionie OSiR Bemowo o puchar Mistrza Polski.

Ostatnie miesiące były trudne dla nas wszystkich. Szczególnie mocno jednak odczuły je dzieci poddane pieczy zastępczej – pozbawione nie tylko kontaktu z rodzicami, ale także z kolegami ze szkoły, przez kilka miesięcy żyjące w rzeczywistości ograniczającej się do murów domu dziecka. Pandemia okazała się szczególnie trudnym wyzwaniem dla młodych, pełnych energii zawodników z domów dziecka, których od miesięcy wprost roznosi energia. Nareszcie będą mogli ją uwolnić – w sobotę 12 września w Warszawie odbędzie się największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Tradycyjnie Mistrzostwa rozgrywane są w kwietniu. W tym roku – wyjątkowo – ze względu na sytuację epidemiologiczną ich termin organizatorzy przesunęli na wrzesień.

 Na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie zameldowali się piłkarskie teamy z domów dziecka z wielkich miast i małych miasteczek, m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza.

Dla wszystkich uczestników turnieju Sponsorzy i Organizatorzy Mistrzostw przygotowali niespodzianki i prezenty. Nasza fundacja zakupiła 60 piłek jako nagrody dla najlepszych.

Mistrzami Polski została drużyna Horyzont Kołaczkowo

Organizatorem turnieju jest co roku Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.