Nasze działania

Lipiec/ Sierpień 2019 - OBÓZ DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY W URSUSIE

Pierwsza relacja z wyjazdów jakie nasza fundacja dofinansowała w te wakacje.

21 lipca  świetlicy socjoterapeutycznej w Ursusie wyjechali na obóz letni na Kaszuby , do miejscowości Charzykowy. Był to wspaniały czas dla wszystkich, dla niektórych był to pierwszy wyjazd w życiu. Dzieciaki mi.in. uczyły się pływać na desce jak to widać na poniższych zdjęciach:

     

Lipiec / Sierpień 2019 - WAKACJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wreszcie wakacje. Dla ponad 200 dzieci, którym fundacja cały rok szkoły opłacała zajęcia dodatkowe , wspomagała w rozwijaniu pasji sportowych, zapewniała ciepły posiłek w szkole – teraz nadszedł czas wypoczynku, wytchnienia od codziennych obowiązków.

W tym roku nasi podopieczni ze świetlic środowiskowych , z domów dziecka, z rodzin wielodzietnych, z rodzin zastępczych - dzięki naszemu wsparciu pojadą na obozy i kolonie w góry, na Mazury i oczywiście nad morze.

Piłkarze Legion Warszawa odwiedzą Danię i wezmą udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim.

Wszystkim życzymy wspaniałych wrażeń i  niezapomnianych chwil.

Czerwiec 2019 - ZAKOŃCZENIE SEZONU / ŚWIĘTOWANIE AWANSU LEGION WARSZAWA

Minęło 12 miesięcy. Szalonych. Nieprawdopodobnych.  Gdy po znakomitej rundzie jesiennej legioniści z pierwszego miejsca awansowali do ligi wojewódzkiej, wielu zachodziło w głowę, jak to w ogóle mogło się stać. Część pukała się w czoło, inni mówili: „co za mega osiągnięcie”, „sięgnęli szczytu ponad miarę”, „nawet jeśli za pół roku spadną do okręgówki przynajmniej zaliczą super przygodę”. I trudno odmówić tym stwierdzeniom racji. Jednak gdy po kolejnych dwóch kwartałach drużyna wygrała ligę wojewódzką i awansowała do czołowej ósemki województwa, wielkiego zdziwienia już nie było. Była za to nieopisana radość i wspólne świętowanie. Bo ta drużyna to coś więcej niż drużyna. To Drużyna przez wielkie „D”. Albo – jak powiedział jeden z zawodników – Rodzina.

MAJ 2019 - Nowe stroje dla zawodników klubu Legion Warszawa

Nasza fundacja ufundowała młodej, utalentowanej drużynie, rocznik 2002-2003 - nowe stroje meczowe. 

Juniorzy Legionu zadebiutowali w nich podczas meczu z Energia Kozienice i przed serią rewanżową wysunęli się na czoło tabeli I ligi wojewódzkiej. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za kolejne mecze!!!!

 

Kwiecien 2019 - X MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ DLA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA

27 kwietnia br w Warszawie odbyły się X Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dla dzieci z domów dziecka. Nasza fundacja wspomogła ten wspaniały projekt organizowany przez stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial" poprzez ufundowanie nagród dla uczestników - 300 piłek do piłki nożnej firmy KIPSTA.

Impreza była wspaniała, emocje niesamowite. Dzieciaki w pełni zaangażowane w rywalizację ale też współpracę. 

Brawa dla wszystkich, gratulacje dla zwycięzców:

I miejsce -STERNIK SZCZECIN

II miejsce - SPARTA PŁOCK

III miejsce - MOW GOSTCHORZ

                

   

 

Kwiecień 2019 - 5 LAT MINĘŁO....

24 KWIETNIA 2019 - mija 5 lat od założenia fundacji. Dzięki wspaniałemu fundatorowi i jednocześnie głównemu darczyńcy jakim jest zarząd spółki FORMIKA Sp. z o.o.- przez te 5 lat tyle udało się zrobić i zmienić na lepsze :

Marzec 2019 - DOKOŃCZENIE REMONTU DOMU KAROLA

Udało się!!! Dokończyliśmy remont domu jednorodzinnego w gminie Klembów. Karol,  jego tata, babcia i wujek mają nowy dom. Chłopiec ma piękny , nowy pokój. Jest łóżko piętrowe, o którym bardzo marzył. Jest duże biurko, szafa, regał na książki. Powstała kuchnia, której wcześniej nie było. 

Metamorfoza na zdjęciach:

 

 

LUTY 2019 - REMONT DOMU KAROLKA

W domu Karola remont w pełni :) Tam gdzie nie było nigdy łazienki, dzisiaj można już jest piękna i nowiutka. Jest prysznic, toaleta i umywalka z szafką i lustrem. 
Wyremontowaliśmy też duży pokój, a w chwili obecnej "robi się" nowy pokój dla Karolka. Ma niecałe 10m2 i będzie pięknie i chłopakowo . Efekty już wkrótce.
Przed nami jeszcze remont i modernizacja korytarza i stworzenie kuchni w przedpokoju. 
Wszystkim, którzy już pomogli bardzo jeszcze raz dziękuje !!!
Zebraliśmy już 2/3 kwoty - do końca zbiórki brakuje jeszcze 2 624 zł - to już niewiele żeby dobrnąć do celu :) Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na umeblowanie pokoju Karolka, meble i wyposażenie kuchni i inne elementy wykończeniowe takie jak np. drzwi. 
Zachęcam do dalszego wsparcia!!!! https://pomagam.pl/formika

 

Styczeń 2019 - FERIE ZIMOWE CZAS START !!!

Okres zimowy to czas wyjazdów na zimowiska , obozy sportowe i inne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

W tym roku z naszą pomocą zawodnicy z klubu Legion Warszawa wyjechali na obóz do Hiszpanii. Dla niektórych z nich jest to pierwszy wyjazd za granicę. Oprócz treningów będzie zwiedzanie i wstęp na mecz na stadionie w Barcelonie.  Fotorelacja po powrocie :) 

Ponadto kilkoro dzieci wparliśmy dofinansowaniem: 

  • 2 podopiecznych świetlicy środowiskowej w Ursusie pojechało do Rabki Zdrój na narty na obóz zimowy
  • 1 bardzo  zdolna dziewczynka z Warszawy pojechała na obóz taneczny do Janowa Podlaskiego
  • 1 dziewczynka z Warszawy uczęszczała na stacjonarne warsztaty taneczne 
  • 2 chłopców z rodziny zastępczej z Białej Podlaskiej pojedzie w lutym pierwszy raz na obóz narciarski

 ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁEGO WYPOCZYNKU I DUUUŻO ŚNIEGU

 

Grudzień 2018 - SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z GRUPĄ KGU - DOM DZIECKA NR 1

Jak wiecie młodzież tą znamy już kilka lat, powoli skład grupy się zmienia. Dzieciaki , które ukończyły 18 lat – stają przed szansą usamodzielnienia i najczęściej opuszczają dom dziecka. To świąteczne spotkanie, które odbyło się 5 grudnia było okazją do rozmowy o dalszych planach, jak również poznania nowych twarzy. Na kolacji gościliśmy też księdza Mikołaja Dobosza, który opiekuje się grupą pod kątem duchowym.   

A przed kolacją odbyła się godzinna walka laserowa w W5 Arena Smile

  

Grudzień 2018 - BOŻE NARODZENIE 2018

W tym roku paczki z prezentami dla dzieci pojechały do:

- Rodziny Zastęczej/ Pogotowie Opiekuńcze dla dzieci, Jasło

- Rodzinnego Domu Dziecka, Międzyrzec Podlaski

- Rodzinnego Domu Dziecka „Iskierki”,  Chojnice

- Domu Dziecka dla Małych Dzieci, Łódź

- Rodzinnego Domu Dziecka, Małkocin

 

    

 

 Oprócz powyższych prezentów, jak co roku pamiętamy o naszych stałych podopiecznych. Otrzymali oni od fundacji żywnościowe paczki świąteczne Smile

 

Listopad 2018 - SPOTKANIE Z KLUBEM LEGION WARSZAWA , rocznik 2002

Klub ten wspieramy cyklicznie, dofinansowując juniorom sprzęt sportowy , odzież sportową, wyjazdy na obozy i zgrupowania. Chłopaki z rocznika 2002/2003 po raz pierwszy w historii klubu awansowali na szczebel wojewódzki. Ten ogromny sukces świętowaliśmy 27 listopada br organizując wspólną kolację , zwiedzanie Formiki oraz wspólne oglądanie meczu ligi mistrzów. Otrzymaliśmy piękne podziękowania, które wkrótce zostaną powieszone w Formice. Fotorelacja poniżej:

 

 

Październik-Listopad 2018 - NOWE MEBLE DLA GRUPY KGU - DOM DZIECKA NR 1 W WARSZAWIE

 Kameralna Grupa Usamodzielnienia , jedna z filii Domu Dziecka nr 1 w Warszawie otrzymała od nas nowe fotele rozkładane do spania oraz szafę i komodę. Poprzednie były bardzo wyeksploatowane i zniszczone. Wierzymy, ze teraz będzie się wszystkim lepiej i milej spało :) 

  

  

Wrzesień 2018 - WYPOSAŻENIE PRACOWNI CHEMICZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOJTKOWEJ

Szkoła w Wojtkowej otrzymała od nas wyposażenie do pracowni chemicznej dla klas starszych. O tym wydarzeniu pisze na swojej stronie sama szkoła, Gazeta Bieszczadzka oraz  portal gminy Ustrzyki Dolne:  http://www.ustrzyki-dolne.pl/aktualnosc-3447-klasopracownia_chemiczna_w_szkole_w.html

 Klasopracownia chemiczna w szkole w Wojtkowej. 

Dzięki współpracy  z Fundacją FORMIKA Dzieciom  i przychylności Pani Prezes Anny Stankiewicz już na jednej z pierwszych lekcji chemii mogliśmy skorzystać z nowych pomocy, które zostały zakupione z funduszów Fundacji. Na zajęciach w klasie trzeciej gimnazjum przeprowadzono doświadczenia pozwalające wykryć obecność węgla w związkach chemicznych i niektórych substancjach używanych w naszych gospodarstwach domowych. Doświadczenie pozwoliło „ młodym chemikom” podzielić związki zawierające węgiel na związki organiczne i nieorganiczne oraz  dowiedzieć się jak w łatwy sposób wykryć związki organiczne. Koszt doposażenia  pracowni chemicznej wyniósł prawie 9000 zł. Zakupiono szafę na odczynniki chemiczne, stanowisko laboratoryjne do mycia, suszarkę i  stół laboratoryjny oraz pomoce dydaktyczne do eksperymentów z elektrycznością, światłem, dźwiękiem, temperaturą. Wyposażenie to pozwoli  również  na profesjonalne prowadzenie zajęć, które zostaną przeprowadzone w naszej szkole przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „Uniwersytet Młodego Chemika”, do którego przystępujemy dzięki udziałowi w ogólnopolskim konkursie pt. „Rola chemii w życiu człowieka”. Szkoła Podstawowa w Wojtkowej jako jedna z dwunastu szkół z całego kraju zakwalifikowała się do projektu, którego celem jest wprowadzenie uczniów w fascynujący świat nauk chemicznych. Projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć zarówno  szkołach, jak i w uniwersyteckich laboratoriach. Najlepsi uczestnicy projektu będą mieli okazję rozwijać swoje pasje i poszerzać wiedzę pod kierunkiem wybitnych polskich naukowców.

B. Nawrocka - Kantor

   

 

Wrzesień 2018 - NOWY ROK SZKOLNY

W nowym roku szkolnym 2018/2019 -  86 dzieci tych młodszych i tych starszych dzięki naszemu wsparciu korzysta z udziału  w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych takich jak: język angielski, plastyka, lekcje śpiewu, nauka gry na fortepianie, zajęcia tenisowe, reedukacja, terapia psychologiczna, zajęcia logopedyczne, integracja sensoryczna, trening umiejętności społecznych, judo, zajęcia taneczne. Bez wsparcia fundacji dzieci te nie miały by szansy na wyrównanie swoich szans, na poprawę funkcjonowania wśród rówieśników czy na rozwiązanie problemów natury psychologicznej.

Sierpień 2018 - PÓŁKOLONIE DLA DZIECI PT. 'WAKACYJNA PRZYGODA

W sierpniu umożliwiliśmy 10 dzieciom z gminy Klembów  udział w fantastycznych tygodniowych półkoloniach pt „Wakacyjna Przygoda” organizowanych przez Pracownię Twórczą „Fajniej, lepiej”. Każdy dzień miał inną tematykę , inne wyzwania i atrakcje. Nie było miejsca na nudę. Było ZOO,  był basen,  filmy, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe , plastyczne i wiele innych.

  

Sierpień 2018 - WAKACJE DLA PODOPIECZNYCH RODZINNEGO DOMU DZIECKA "OGNISKO"

Wakacje dla takich placówek jak domy dziecka to ogromne finansowe wyzwanie. W sierpniu opłaciliśmy zakwaterowanie nad morzem w Niechorzu 8 podopiecznym i opiekunom z Rodzinnego Domu Dziecka "Ognisko" z Chojnic.

 

Lipiec/Sierpień 2018 - OBOZY SPORTOWE DLA ZAWODNIKÓW KLUBU PIŁKARSKIEGO "LEGION WARSZAWA"

W lipcu dofinansowaliśmy wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny do Ustronia Morskiego dla części zawodników, a w sierpniu wyjazdy na dwa obozy typowo piłkarskie do Miętnego i do Ustronia.

  

 

Lipiec 2018 - OBOZY DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ "STOKROTKA" W URSUSIE

14 podopiecznych świetlicy „Stokrotka” w Ursusie dzięki naszemu dofinansowaniu wyjechało w lipcu na obóz do Szczytna lub do miejscowości Charzykowy.

  

Lipiec 2018 - OBÓZ DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ "SCHOWEK W ZĄBKACH

26 podopiecznych świetlicy skorzystało z opłaconych przez fundację atrakcji podczas obozu dla dzieci i młodzieży na Mazurach. Były to zajęcia survivalowo-integracyjne. Również dzięki fundacji dzieciaki mogły dojechać na obóz wynajętym przez nas autokarem Smile.